База данных украденных мобильных телефонов (Державне підприємство Український державний центр радіочастот)

По теме:


Что такое IMEI?

Проверить IMEI

International Mobile Equipment Identifier (IMEI) - число состоящее из 15 цифр, представляет собой уникальный номер каждого мобильного телефона стандарта GSM. Устанавливается на заводе при изготовлении и служит для точной и полной идентификации устройства в GSM сети.

  1. Проверяются только телефоны и радиоэлектронные средства *, которые могут обслуживаться в сетях операторов сотовой связи связи Украины.
  2. Для определения кода записанного в памяти памяти телефона, наберите комбинацию *#06#. Мгновенно на экране вы увидите IMEI код этого телефона.
  3. Цифры кодов IMEI некоторых моделей телефонов разделены на группы служебными символами- & nbsp;. & Nbsp; # & nbsp;/(например ХХХХХХ/ХХ/ХХХХХХ/Х, или ХХХХХХ-ХХ-ХХХХХХ- ХХ), которые при проверке (в общей базе кодов IMEI с помощью SMS сообщения или в окошке на этом сайте ниже) набирать не обязательно.
  4. Наличие отметки ua-ucrf под крышкой телефона не является гарантией сертификации телефона или внесения его кода IMEI в общую базу кодов IMEI, а лишь свидетельствует, что телефоны этой модели адаптированы (подготовлены) производителем для поставки в Украину.
  5. Будьте внимательны при вводе цифр кода!

* Радиоэлектронные средства, содержащие в своем составе GSM-модули с кодами IMEI (в том числе платы для ремонта мобильных телефонов, 3G-модемы в ноутбуках, USB-модемы, автомобильные сигнализации GSM-модулями, охранно-пожарные сигнализации и т.д.).

База IMEI

Відповідно до “Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв” (затвердженим рішенням НКРЗ від 05.02.09 № 1338, далі – Положення), для подальшого використання на території України терміналів мереж стільникового зв’язку, які ввозяться до України, здійснюється реєстрація їх кодів ІМЕІ (міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) в узагальненої базі даних кодів ІМЕІ терміналів (далі – БД ІМЕІ), яку веде Державне підприємство „Українській державний центр радіочастот” (далі – УДЦР).

Згідно п. 1.7. “Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв” (затвердженого рішенням НКРЗ від 05.02.2009 р. № 1339), не дозволяється реалізація терміналів, міжнародні коди ідентифікації (далі – код ІМЕІ) яких відсутні в БД ІМЕІ.

Рекомендуємо! Під час купівлі телефонів обов’язково перевіряйте наявність кодів IMEI в БД ІМЕІ за допомогою ВЕБ-сайту УДЦР у розділі “Перевірка коду ІМЕІ” або шляхом відправлення СМС повідомлення (в тексті повідомлення вказавши код IMEI телефону який ви маєте намір перевірити) на короткий номер „307” з будь-якого мобільного оператора України. Відсутність коду в БД ІМЕІ свідчить про сумнівне джерело походження телефону в Україні та в подальшому про відмову операторів мобільного зв’язку в обслуговуванні цього телефону в мережах операторів мобільного зв’язку України.

З порядком внесення кодів IMEI до БД ІМЕІ, які було ввезено особисто, або отримано в міжнародних поштових відправленнях з-за кордону в Україну, та встановленою формою заяви про внесення до БД ІМЕІ кодів IMEI можна ознайомитись, якщо перейти до розділу “Зразок заяви”.

У розділі “Питання та Відповіді” Ви можете ознайомитись з питаннями, що найчастіше зустрічаються у громадян при реєстрації кодів ІМЕІ.

Ознайомитись з “Переліком  радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи” (затверджений рішенням НКРЗ від 04.02.2010 р. № 51) можна, якщо натиснути тут.

Відповідно п.3 ст.25 Закону України “Про радіочастотний ресурс України” Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, веде Національна комісія,  що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації і не рідше ніж два рази на рік публікує цей перелік в офіційному бюлетені НКРЗІ.

З зазначеним Реєстром у електронному вигляді можна ознайомитися тут.

Пошук сертифікату відповідності можна здійснити тут.

Подробную информацию о внесении кодов IMEI в общую базу данных, можно узнать по телефону инфо-центра УГЦР (044) 422-85-85