Як підвищити емоційне здоров'я

емоційне здоров'я

Емоційний процес, емоційний феномен, емоційний стан, емоція (від лат. emoveo — турбую, збуджую), сленг. афект (від лат. affectus — пристрасть, душевне збудження) — психофізіологічний процес, який мотивує і регулює діяльність (поведінка, сприйняття, мислення), відображає суб'єктивне значення об'єктів і ситуацій, і представлений в свідомості у формі переживання. Серед емоційних процесів виділяють афекти, емоції, почуття і настрої.

Емоційно здорові люди впевнені в собі і в тому, хто вони є. Вони мають гарне почуття власної гідності і віру в себе. Вони цінують свою власну думку про себе набагато більше, ніж думку когось іншого. Вони можуть добре справлятися зі своїм стресом або мають сильне прагнення до того, в що вони вірять. Зазвичай вони оточені іншими людьми, які розглядають їх як ресурс підтримки. Про цих людей можна сказати, що вони дійсно емоційно здорові. Крім того, вони краще підготовлені до будь-яких змін і неполадок у своєму житті і легше готові їх прийняти.

Це зовсім не означає, що у емоційно здорових людей не буває проблем і невдач. Як і всі інші, люди з гарним емоційним здоров'ям час від часу зазнають невдач. Різниця полягає в тому, як вони справляються з цими невдачами. Вони краще вірять в себе, і це дозволяє їм краще і швидше відновлюватися. Практика пізнання себе і розвиток власних ресурсів може допомогти Вам і вашому емоційному здоров'ю.

Носіть кольоровий одяг!

Люди, які носять виключно чорний одяг, як правило, страждають від так званої травми "відкинутого".

Тим самим вони мовби намагаються зменшити ступінь переживаних ними страждань, адже чорний колір "відрізає" можливість відчувати навколишній світ.

Але вони забувають про одне: інші люди теж не можуть відчути їх.

Пийте більше води!

Нагадуємо вам, що різні види рідини, які ви вживаєте протягом дня, не входять в два літри води, які ви повинні випивати щоденно.

Це повинна бути саме чиста природна вода, яка може допомогти вам очиститися від кислоти, що виділяється зараз практично всіма продуктами харчування.

Будьте уважні до власних думок!

Пам'ятайте, ви ніколи не зможете контролювати те, що кажуть або в що вірять інші люди.

Але ви можете прийняти рішення стати власником своїх власних думок і, відповідно, своїх слів, які завжди є відображенням вашого мислення.

Знайдіть час для повноцінного сну!

Буде чудово, якщо перед сном ви вирішите зануритися в натхненне читання, яке піднімає ваші вібрації любові та самоповаги.

Якщо ж вам все-таки важко заснути через підвищену активність вашого розуму, підніміться і запишіть все, що відбувається в вашій голові.

Коли ви знову лягатимете спати, візуалізуйте лише свої бажання, але ні в якому разі не поточні проблеми.

Зауважте прекрасне!

Щоб оточити себе красою, зовсім не потрібно витрачати ціле становище.

Пройдіться по домі і оцініть, що красивого ви вбачаєте в кожному предметі.

Думаю, ви швидко переконаєтеся в тому, що "красивий" вовсім не завжди означає "дорогий".

Щоб бачити красу, потрібно бути чутливим до краси. Розвивайте в собі це якість!

Не сприймайте життя занадто серйозно!

Це означає вивчити відпускати, більше сміятися і не бути таким серйозним.

Вміти відпускати - це значить продовжувати відчувати себе добре, навіть якщо отримані результати не відповідають вашим очікуванням.

Все контролювати неможливо!

Ніколи не опускайте руки!

Пам'ятайте, якщо ваше бажання не здійснюється, це означає, що вас чекає щось краще.

Так що скажіть собі, що в житті немає невдач або помилок, є тільки досвід, який допомагає пізнати себе.

Не забувайте про своє фізичне здоров'я

Вміння переносити дискомфорт - дуже цінна здатність. Однак не варто забувати і про потреби тіла. Переконайтеся, що ви висипаєтеся як мінімум 4 з 7 днів. Це допоможе відновитися.

Харчуйтеся правильно, це надасть силу і енергію для тіла. Регулярно займайтеся фізичними вправами. Так само, як для покращення нашого фізичного здоров'я, фізичні вправи можуть допомогти уникнути і навіть вилікувати невеликий рівень депресії.

Як кажуть, є фізичні вправи, які можуть замінити дію ліків, але немає ліків, які можуть замінити дію фізичних вправ.

Вам не обов'язково записуватися в який-небудь клуб або тренажерний зал, швидка ходьба і невеликі вправи вповні підійдуть. Робіть це з радістю.

Позбавтеся або мінімізуйте свої шкідливі звички. Сигарети і алкоголь завдають шкоди як вашому фізичному здоров'ю, так і емоційному стану. Зловживання різними препаратами також може принести велику довгострокову шкоду здоров'ю. Покиньте всі ці замінники радості.

Виганяйте себе на свіжий повітря та сонячне світло. Сонячне світло допомагає організму регулюватися та стимулює органи і системи.

Научіться читати свої емоції

Емоції роблять наше життя барвистішим. Вони говорять нам про те, що добре, а що ні. Короткочасні емоції називаються афектом, тривалі емоції - настроєм.

Здатність розуміти свої емоційні переживання і говорити про них запобігає психосоматичним захворюванням. Приємні емоції зазвичай не турбують, хоча також можуть позбавляти нас сну.

Більше турбують саме неприємні та важкі емоції. Від них завжди хочеться позбутися. Однак вони також необхідні нам. По-перше, вони допомагають нам зрозуміти значущість того, що відбувається.

По-друге, неприємні емоції змушують щось підприймати, щоб змінити ситуацію до кращого. По-третє, емоції вказують шлях до конфліктів, які і роблять наше життя складнішим.

Зміна настрою, хоча й впливає на нашу поведінку, все-таки говорить про те, що є причина, яка не завжди видна. Варто знайти цю причину. Отже, будьте не рабом, а паном свого настрою.

Розвивайтеся професійно

Тунеядство не додає емоційного здоров'я і звужує емоційні переживання. Знайдіть те, що вмієте робити достатньо добре і перетворіть у регулярне заняття.

Не важливо, що це і не важливо, скільки грошей це вам приносить, важливо те, скільки радості від професійної діяльності ви спроможні отримати.

Знайдіть те, в чому ви можете себе назвати професіоналом: бухгалтерський облік, викладання в школі, водіння автомобіля, готування їжі і т.д.

Вчіться і розвивайтеся, досягайте висот експерта у своїй галузі.

Сфера діяльності є однією з основних сфер життя, яка дозволяє відчувати свою корисність і потрібність, а отже і відчуття власної цінності.

Пропонуйте іноді допомогу безвинагородно

Просто творіть добро і "кидайте його в воду". Не чекайте нічого взамін.

Окрім того, що ви робите великі та важливі справи, деяка допомога комусь безвинагородно дозволить вам відчути себе трохи вище, відірваним від матеріального, а отже менш залежним і вільним від нього.

Окрім того, що ви просто комусь дуже допоможете, це також корисно для зміцнення вашого власного почуття гідності.

Важливо, щоб ви робили це з справжньою радістю і осмисленістю.

Навчіться знаходити трохи часу для себе

Всім нам потрібно час від часу бути наодинці з собою. І це дуже важливо.

У повсякденній метушні іноді немає часу замислитися над досягнутим, переоцінити свої цілі, цінності, стосунки, проблеми нарешті.

Метушня може бути насправді "втечею" від проблем, дозволяючи нам тимчасово створити ілюзію, що все в порядку і під контролем.

Тому іноді необхідно зупинитися і оглянутися, зрозуміти що йде добре, а що не так як хотілося б.

Цей час для себе може виглядати зовсім по-різному, але цей час повинен належати тільки вам. Заплануйте його, щоб без метушні провести. Чи то прийом гарячої ванни, медитація і роздуми, чи збір моделей літаків, всім час від часу варто сконцентруватися на наших власних інтересах і потребах.

Знайдіть своє хобі. Це зовсім нормально мати труднощі і проблеми. Життя практично складається з постійних труднощів і вирішення завдань. І цього не уникнути. Однак, якщо проблеми і труднощі стають єдиною змістовністю вашого життя, от тоді у вас справжні проблеми і потрібно терміново щось змінювати.

Знайдіть те, чому на час ви можете повністю віддатися і з радістю провести час. Це допоможе вам зберігати баланс, краще вступати в контакт з самим собою, що насправді дуже важливо.

Проявляйте творчий підхід

Відчиняючи свою творчу сторону ми живимо емоційною половиною мозку, що дозволяє нам відкрити щось нове і подивитися на проблеми з зовсім іншої точки зору.

Крім того, цікавість і бажання спробувати можуть стати додатковим смислом, який захистить вас від опасу зробити щось не так, ведь вам вже цікаво.

Зробіть творчий підхід своєю рисою характеру. Звертайте увагу на щось нове, незвичне.

Спробуйте подивитися в якій галузі вашого життя ви змогли б це застосувати, спробуйте різноманітити своє життя.

Проводьте час з людьми

Навколо нас завжди є люди, на яких ми витрачаємо свої емоційні сили і ті, від кого ми отримуємо сили. Перших і так завжди буде достатньо в вашому житті.

Тому проводьте час з людьми, які позитивно впливають на вас, з людьми, якими ви захоплюєтесь і в компанії яких здатні насолоджуватися, або які служать для вас прикладом.

Можливо, ви будете надихнуті і захоплені рисами, які захочете розвинути в собі.

Можливо, ви просто чудово проведете час в їхній компанії, і це допоможе вам почувати себе добре, стати ще дружелюбнішими до інших і бути ще більш лагідними до себе.

На час забудьте про телевізор або комп'ютер

Сучасні технології займають все більшу частину нашого життя, що насправді дуже непогано.

Сучасні технології дозволяють змивати територіальні кордони і спілкуватися з тими, з ким особисто це просто було б неможливо.

Але разом з тим, вони ще можуть служити інструментом, що дозволяє ховатися від реальності або тимчасово відключатися від нагальних проблем і складних взаємин.

Іншими словами, вони іноді виривають нас з реальності і часом надовго.

Потрібна поміркованість, просто не займайте ними все своє час. Якщо ви хочете мати справжні та гарні стосунки і зв'язки, вам варто вийти і зустрічати людей, спілкуватися з ними особисто, а тут потрібна практика.

Емоції - це енергія, а отже її не можна довго зберігати інакше вона згасне. З емоціями потрібно вчасно розставатися. Найчастіше це робиться в процесі спілкування. Накопичення негативних емоцій призводить до проблем у фізичному здоров'ї.

Спілкування - відмінний тренер. Тільки особисте спілкування дозволить вам розвивати свою комунікативну компетентність, а отже отримувати і передавати більше радості в спілкуванні.

Дивись у майбутнє

Східна приказка говорить: "живи в цьому світі, твори добро в цьому світі, але прагни до кращого світу". Подивіться і визначте, що ви можете покращити у своєму житті.

Треба знати чого хочеш, щоб не пропустити той момент, коли це вже у тебе є.

Коли перед тобою є маняща мета, вона слугує своєрідною емоційною батарейкою, живучи ваше настрій.

Не залишайте себе на довго без чітких і манящих цілей.

Кожен день прокидаючись зранку, знаходьте те, що принесе вам радість і буде освітлювати рух до цілі.

Знай свої цінності

Визначте свої найбільші цінності життя і будьте здатні сформулювати їх словами.

Це те, що дозволяє нам по-справжньому відчувати себе незалежними і самодостатніми.

Наші цінності належать тільки нам, їх практично не можливо забрати, а значить у нас є те, що неможливо втратити.

Відчуття наявності таких цінностей слугує потужним фактором підтримки нашого настрою, захопленістю життям і відповідно емоційного здоров'я.

Дотримуючись цих простих кроків, ви скоро маєте почати бачити різницю в вашому емоційному здоров'ї. Якщо ви все ще відчуваєте, що ситуація не покращується, то можливо, настав час звернутися за професійною допомогою до психотерапевта. Пам'ятайте, не так важливо які у вас проблеми, скільки те, як ви з ними справляєтесь.

Via FB & wiki


Created/Updated: 20.02.2024

stop war in Ukraine

ukrTrident

stand with Ukraine