Перейти к содержимому

Фотография

Хіт-парад конфузів Віктора Януковича

* * * * * 1 Голосов

  • Авторизуйтесь для ответа в теме

#1
admin

Отправлено 29 ������ 2010 - 04:07

admin

    Самый главный тут

  • Администраторы
  • 9�615 сообщений
1.jpg

Віктор Янукович є унікальним політиком України. Ніхто з діячів сучасності не дозволяв собі такої кількості публічних помилок, які, втім, жодним чином не позначилися на його рейтингах чи посадах.

Коли попередній американський президент припускався якоїсь обмовки або потрапляв у дурну ситуацію, це тут же називали спеціально вигаданим терміном - "бушизм". В Україні давно напрошується поява визначення "янукізм". Пригадавши тільки київський етап кар'єри Януковича, "Українська правда" склала свій рейтинг помилок фаворита виборів-2010.

1. У власноруч заповненій анкеті, яка подавалася до Центральної виборчої комісії в 2004 році, Віктор Янукович допустив 12 помилок. Найбільш яскравою було написання вченого звання кандидата в президенти - "проффесор".

Це слово назавжди закріпилося за Януковичем як прізвисько.

2. Але виявилося, що це не все. Янукович виявився неспроможним без помилок переписати зі шпаргалки побажання до книги почесних гостей Ради Європи у Страсбургу. В тексті, який зберігається у Франції, пам'ятником безграмотності Януковича фігуруватимуть дві помилки - в написанні слів "премьєр-міністр" та "Европа".

2.jpg

3. Падіння Януковича після того, як в нього влучило яйце, також назавжди залишиться в історії України.



Як і його попередній діагноз "коллаптоідний" стан внаслідок поранення гострим предметом".

"Віктор Янукович лежить під крапельницею", - так Ганна Герман описувала стан госпіталізованого у відділення інтенсивної терапії. У підсумку "консиліум лікарів рекомендував Януковичу полікуватися ще дві доби".



4. Класикою стала помилка Януковича при прочитанні тексту виступу в Одесі, де він поетесу Анну Ахматову назвав Анною Ахметовою.



5. Не менш феєричною була помилка Януковича, коли український письменник Гулак-Артемовський був названий Гулаком-Артьомовським, співзвучно до шампанського заводу на рідному Донбасі.

6. Крім того, знову ж в Одесі Янукович назвав письменника Ісаака Бабеля Бебелем. Очевидно, сплутавши його з німецьким політиком-соціал-демократом Августом Бебелем.

7. Інший літературний конфуз стався з Януковичем у Львові, де він намагався процитувати ще одного класика. У підсумку і фразу не згадав, і прізвище забув.

"- Я впевнений... Я не пам'ятаю, хто це сказав - що "завжди перемагає краса". Хто сказав ці слова? - запитав Янукович, обвівши поглядом присутніх. Люди почали шепотітися, і нарешті хтось перервав паузу, підказавши з залу Януковичу, що, можливо, він має на увазі вислів Достоєвського "Краса врятує світ"? - Достоєвський? "Краса врятує світ", - виправився Янукович".

8. На відкритті стадіону "Донбас-Арена" Янукович цитував вірші поета Павла Безпощадного, попутно назвавши автора Павлом Безсмертним.

9. Одного разу Віктор Янукович намагався процитувати байку Крилова. Говорячи про політику Ющенка, він довго згадував її сюжет: "Люби друзи слушают... Как говорять, пословица есть такая... Как? О! А Мишка слушает, да ест". Насправді в оригіналі байки її героєм є не якийсь незрозумілий Мішка (чи то ім'я, чи то назва тварини), а кіт Васька.

10. Не менш вдало виходили в Януковича і географічні конфузи. Так, коментуючи ситуацію з визнанням незалежності Абхазії та Південної Осетії, він запропонував розглядати це питання в контексті... Чорногорії. Тільки після підказки свого прес-секретаря Янукович виправився і сказав, що мав на увазі Косово.

11. Будучи вдруге прем'єром, у 2007 році на засіданні міжурядової Комісії України і Словаччини Янукович переплутав Словаччину зі Словенією.

12. У ході виборчої кампанії-2010 Янукович відвідав Балаклею Харківської області. Однак у своєму виступі місце свого перебування він називав кримською Балаклавою. Дослівно Віктор Янукович висловився так: "Я думаю, що ви, багато представників сільських районів, які приїхали сюди в Балаклаву...". Учасники мітингу стали поправляти свого лідера, але Віктор Янукович так і не виправився.

13. Не менш хрестоматійним є конфуз, коли Янукович сплутав скандинавські столиці Стокгольм і Хельсінкі. Сталося це протягом його виступу перед українськими і європейськими експертами в ході Ялтинської конференції. Коли Януковича запитали про мотиви його бажання визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії, він сказав що у підсумку визнання незалежності Косово "сьогодні Стокгольмська угода не працює".

Судячи з усього, в цей момент Янукович мав на увазі "Гельсінський заключний акт" 1975 року, яким було закладено принцип непорушності державних кордонів.

Щоправда, не зрозуміло, як Янукович міг бути "магістром міжнародного права" з таким рівнем знань основоположних документів у цій сфері.

14. Ще одна неприємна історія з Януковичем сталася в Одесі перед виборами 2007 року. Виступаючи в ефірі телекомпанії, він не зміг пригадати, з якого міста до них приїхав.

"- Я сьогодні побував у трьох містах. У Ізмаїлі, і Білгород-Дністровському і е-е-е.... (пауза) Третє місто... (ще одна пауза)... Я був у ньому перший раз... (пауза) Це... - Янукович не витримав і звернувся до ведучої: - Нагадайте мені?!...

- Давайте не будемо згадувати міста, а просто поговоримо про одеський регіон, - запропонувала журналістка, яка також не знала маршруту Януковича".

Містом, в якому Янукович агітував за себе голосувати, але назву якого він так і не зміг згадати, були Татарбунари.

15. Інший конфуз стався з Януковичем під час виборчого туру 2009 року, коли він перебував на Миколаївщині. Вітаючи присутніх у храмі зі святом Різдва пресвятої богородиці, Янукович побажав місцевим мешканцям щастя.

"- Низький уклін Херсонщині!" - оголосив Янукович.

- Миколаївщині, - виправили його прихожани.

- Миколаївщині! - виправився Янукович. - Дай Бог!"

16. Ще один випадок стався в ефірі Кіровоградської телекомпанії. Янукович був переконаний, що перебуває на Чернігівщині та відповідним чином звертався до місцевих мешканців.

17. Не завжди легко Віктору Януковичу даються прізвища західних політиків. Так, у 2007-му, перебуваючи в Берліні в статусі прем'єр-міністра, Янукович намагався цитувати німецького екс-президента Ріхарда фон Вайцзеккера, якого він назвав "фон Вайцербергом".

18. Бувало таке, що Янукович навіть плутав свою вірну радницю Ганну Герман і Інною Богословською, яка має по-батькові "Германівна".

Відповідаючи на питання про його стосунки з екс-членом фракції Партії регіонів Богословською, лідер регіоналів сказав: "Я не втратив людські стосунки з Інною Богословською. Я з повагою ставлюся до всіх кандидатів у президенти... У нас є короткий період ділових відносин з Герман". Після чого ведучому довелося поправляти Януковича: "З Богословською".

19. Траплялися в Януковича конфузи з датами. Так, в 2006 році на відкритті пам'ятника першому митрополиту Буковини Янукович переплутав момент закінчення великого посту.

Виступаючи на мітингу 13 березня, Янукович відзначив символічність події, оскільки вона відбувається у "святий день закінчення Великого посту". Янукович промахнувся на півтора місяці. У тому році піст закінчиться аж на Великдень 23 квітня.

20. Не завжди вдало Януковичу виходить процитувати народні пісні. Під час телеефіру наприкінці 2009 року кандидат дорікнув журналістам, що вони вигадують про нього історії. І тут його щось поплутало: "Я відповім дуже коротко. Я не знаю, як ця пісня називається, українською мовою співається "сам п'ю, сам гуляю, cам п'ю і сам лягаю", - сказав він.

Насправді в українській народній пісні "Гречка", яку Янукович намагався згадати, співається: "Сам п'ю, сам гуляю, cам стелюся, сам лягаю".

21. У 2007 році, будучи прем'єром, Янукович спробував процитувати фільм "Місце зустрічі змінити не можна", коментуючи вимоги опозиції про відставку міністра внутрішніх справ Цушка і генпрокурора Медведька. Але і крилатий вислів він переплутав, та й ім'я героя згадав тільки після підказки.

"- Я вспомил фильм "Место встречи изменить нельзя". Слышали, как там? Как его? Высоцкий...

Янукович запнувся, а його підправив прес-секретар:

- Жеглов! - прошепотів він.

- Да, Жеглов. "Баранку от бублика вам, а не Шарапова", - повідомив Янукович, але зрозумів, що сказав щось не те, і виправився:. - Дырку от бублика, а не Шарапова".



22. Більш вдало у Януковича вийшло цитування Івана Франка. У 2009 році, перебуваючи в Івано-Франкцівську біля монументу Каменяреві, журналістка запитала в Януковича, які вірші спадають йому на думку в цей момент.

Довго збиравшись з думками, Янукович нарешті видав:

"- Я пам'ятаю один з рядків Франка. Це був гімн. (пауза) "Не пора, не пора". А слова там були такі - "Пора для Украйни жить".

На відео видно, як тяжко далася ця цитата кандидату. Хоча очевидно, що ця поетична мініатюра була заздалегідь узгоджена з Януковичем - і відповідь йому теж була підготовлена. Адже ставила це "актуальне" запитання київська журналістка "Інтерфакс-Україна", закріплена за пулом Януковича, яка також супроводжує його на телееефірах.

І якби Янукович реально знав цей вірш, то навряд чи став би його цитувати як свій улюблений. Бо він не дуже сподобався би його російським друзям

"Не пора, не пора, не пора
Москалеві й ляхові служить!
Довершилась України кривда стара,
Нам пора для України жить".



23. Ще один парадокс авторства Януковича було зафіксовано у вересні 2006, коли він як глава уряду перебував у Брюсселі. Виступаючи на прес-конференції з єврокомісаром Фереро-Вальднер, Янукович заплутано заявив: "Україна є неприхильним сторонніком інтеграції в ЄС". Перша частина цієї репліки прямо суперечить другій.

24. Інша плутанина сталася в Януковича під час дебатів з Ющенком перед третім туром виборів-2004. "Я хочу обратиться к избирателям Украины и очень коротко сделать такой короткий ракурс в историю", - запропонував він телеглядачам. Очевидно, в цей момент Янукович мав на увазі "короткий екскурс в історію".

25. Загалом оточення Януковича намагається не відпускати його в "самостійне плавання". Тому змушує його читати читає свої промови з папірця, на якому розставлено навіть наголоси. Це зроблено для того, щоб прем'єр не помилився, вимовляючи слова. Такий випадок було зафіксовано "Української правдою" під час перебування Януковича в статусі прем'єр-міністра у Берліні.

3.jpg

26. Попри очевидні прогалини в знаннях, Янукович має чисельні наукові та псевдо-наукові ступені. Так, свого часу Янукович вказував у своїй біографії, що є членом Каліфорнійської міжнародної академії науки, освіти, індустрії та мистецтв. Як з'ясувалося, такого наукового закладу не існує в природі.

Крім того, Янукович хизувався і тим, що "Кембриджський міжнародний центр" нагороджував його медаллю за наукові проекти та їхнє успішне втілення у Донецькому регіоні. Виявилося, що такого закладу також немає.

Не менш кумедно закінчилася історія з нагородженням Януковича орденом Петра Великого 1-го ступеню від "Російської академії проблем безпеки, оборони і правопорядку". У 2008 році прокуратура РФ ліквідувала цю установу як таку, що видавала фіктивні нагороди, співзвучні офіційним орденам і медалям. Утішати Януковича може лише те, що статус "дійсного члена" і "професора" цієї академії мала Юлія Тимошенко.

Залишається побажати, щоб наступного разу Віктор Янукович не допустив конфузу, якого остерігався Жак Паганель в екранізації роману Жюль Верна "Діти капітана Гранта": "Замість того, щоб викинути недопалок сигари з вікна, я викинусь сам".

P.S. для Віктора Януковича: Капітан Грант не має нічого спільного з американським президентом Уліссом Грантом, зображеним на 50-доларовій банкноті.

#2
Aleex2009

Отправлено 13 ������� 2010 - 06:59

Aleex2009

    Новоприбывший

  • Пользователи
  • 42 сообщений
И это наш президент

#3
Knigomanka

Отправлено 01 ���� 2010 - 03:19

Knigomanka

    Свояк

  • Пользователи
  • 225 сообщений
Сразу видно, что человек из народа cool.gif
Может я не заметила, а может быть этого не было в конфузах - Антон Павлович Чехов, по словам нового украинского президента Виктора Януковича, великий украинский поэт!